Gdy godziny stają się dłuższe
W niektórych miejscach mówi się, że jeśli zaczynasz nienawidzić wszystkich ludzi, każdy dźwięk staje się nieznośnym hałasem, a ból w plecach możesz porównać do tego, który towarzyszy postrzałowi… z armaty, to znaczy, że jesteś zazwyczaj w połowie dnia pracy. Praca fizyczna, a zwłaszcza ta wymagająca długotrwałego stania w jednym miejscu, może mocno dawać się we znaki, zwłaszcza, jeśli wykonuje się ją długotrwale, a sam pracownik nie jest już najmłodszy. Co robić w takiej sytuacji?
Pracodawca – bohater
Pracodawcy coraz częściej dwoją się i troją w drodze do tego, by zapewnić swoim pracownikom chociaż częściowy komfort pracy. Pracownik, który cieszy się zdrowiem i nie uskarża się na bóle, to pracownik wydajniejszy, bardziej zadowolony, chętniej przepracuje więcej lat dla firmy, a i nie będzie aż tak protestował, gdy zdarzą się nieprzewidziane nadgodziny. Spójrzmy prawdzie w oczy – kto nie lubi, gdy pracodawca dba o pracowników i ich szeroko pojęty dobrostan?
Zdrowie. Magiczne maty
Dla ludzi wykonujących pracę fizyczną w pozycji stojącej, częściową ulgę w większości ich bolączek i nieprzyjemności towarzyszącym codziennemu pełnieniu obowiązków pracowniczych mogą przynieść specjalne maty. Maty antyzmęczeniowe to rozwiązanie, które coraz częściej stosuje się w zakładach pracy, w których pracownicy (na przykład działu produkcji), spędzają długie godziny przy taśmie w pozycji stojącej.
Maty te sprawdzają się szczególnie tam, gdzie powstaje ryzyko upadku czy też poślizgnięcia, a także w miejscach w których pracownik pełni swoje obowiązki na stojąco. Wykładziny i maty antypoślizgowe wpływają korzystnie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w różnych środowiskach pracy, które zazwyczaj dzieli się na mokre, lub suche, a także zaolejone. Znajdują one również zastosowanie na zewnątrz budynków.
Maty, odpowiednio zastosowane, skutecznie wpływają na zmniejszenie napięcie w nogach, wpływają korzystnie na nasze krążenie i chronią stawy. Ograniczają poziom zmęczenia pracowników i redukują spadki w wydajności w trakcie pracy.
Maty oraz wszelkiego rodzaju wykładziny antyzmęczeniowe powstają z odpowiednio wysokiej jakości tworzyw, które są odporne na wgniecenie i ścieranie – aspekt ten przekłada się bezpośrednio na trwałość produktu i zapewnia jego użyteczność przez lata. Są one zazwyczaj odporne na wpływ czynników termicznych (czyli wysokich bądź niskich temperatur) oraz różnych substancji chemicznych, a zastosowane w nich otwory wentylacyjne zapewniają bezproblemowe odprowadzanie różnego rodzaju cieczy.
Najnowsze komentarze